Kotě z pekla

10. leden 2017 | 20.52 |

Je poměrně známou věcí, že miluju absolutně všechny kočky. Na ulici mi žádná neunikne, na návštěvách mě zajímají na prvním místě a jednou ze mě nejspíš bude kočičí dáma ze Simpsnů. O Johaně bych dokázala napsat stohy statí o tom, jak je prostě božská, moje malá holčička.
Poznala jsem ale před lety jednu kočku, která mi tuto mou harmonii narušila. Je to kočka, které se bojím. Každý by se jí měl bát. Nomen omen v tomto případě platí; jmenuje se Prevíta.

Když si pro ni šli L.P. 2013 do útulku, měl být varováním fakt, že už při prvním pokusu o pohlazení nešťastníka kousla do ruky. Leč, nebyl. Mám svou osobní teorii, že Prevíta je Satanovo koťátko, co se zaběhlo a omylem bylo odchyceno do útulku. A rozhodlo se využít situace. Nádhernou srstí a modrýma očkama ošálilo smysly zájemců a získalo tak nový domov. Svou kariéru kočky domácí zahájilo sumičkou v řádu tisíců, kterou shrábnul veterinář. A kotě se ďábelsky smálo.

Dnes je z Prevíty vpravdě mohutná kočka. Vypadá jako sladký plyšáček a vyloženě láká k pohlazení (pouze zkušené oko si všimne zvláštního tvaru uší, které evokují růžky). Nikdy neodolám, ale je to jediná kočka, na kterou se při hlazení jasně soustředím. Každou chvíli totiž múže přijít útok ze zálohy.
Pokud máte stejně jako já pocit, že zápas s kočkou je běžná věc, nezažili jste Prevítu. Myslela jsem si, že Johana je rváč, ale oproti ní jen poskytuje jemnou reflexní masáž. Tady jde o život - nebo přinejmenším o tkáně.

Původně byla pořízena jako kamarádka pro druhou, o něco starší kočku. Do domácnosti následně přibyl i krásný pes. A oba dva jsou šikanováni želvovinovou horou chlupů. Pokud si jsou aspoň trochu vědomi jejího původu, modlí se, aby jednou opět sestoupila všechny kruhy pekla, obešla svůj pelíšek a s grácií zalehla trůn.

Co dodat.. Prevíta se nedá popsat, Prevíta se musí zažít.


P.S. Pro úplnost dodávám, že to umí být i pěkný mazlík a že miluje svou adoptivní mámu ;-)


15967050_1067289910048214_1986
 

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Kotě z pekla rebarbora 13. 01. 2017 - 18:08